RELAXAČNÍ A REHABILITAČNÍ MASÁŽ

Relaxační masáž

Relaxační masáž

     uvolňuje masírované svalstvo, povzbuzuje krevní oběh, tím obohacuje krev kyslíkem, zlepšuje výživu  buněk a zvyšuje elasticitu svalstva. V rovině duševní má  tato masáž blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka. Odstraňuje únavu, stres, nespavost, bolesti hlavy, zmírňuje bolesti zad, odstraňuje ztuhlost šíje, zklidňuje a celkově navozuje příjemné pocity.

 

     Relaxační masáž je aplikována na celém tělo nebo jen na vybrané části (záda, krk, šíje, horní a dolní končetiny...). Je vhodná při přepracovanosti, stresu či bolestech zad.
Při masáži se využívá velká škála hmatů a tahů, které mají blahodárný účinek na masírovaného. Přispívá  k obnovení zdraví a správné funkci svalů a kloubů. Doporučuje se pravidelná aplikace této masáže  neboť dochází k velice podnětným účinkům na krevní oběh, metabolismus, vylučovací systém i centrální nervový systém.

     Při masáži se rozruší ty tkáňové struktury, které nejsou v ideálním stavu. Proto se  po počátečních návštěvách salónu můžete cítit unavení a rozbolavělí. Při pravidelně opakovaných masážích se organismus  postupně vyčistí, tkáně se ustálí v lepším stavu a nepříjemné pocity vymizí. (Pravidelnou masáží se u některých jedinců zvýší celková zdatnost až o 30%. )

ÚČINKY  MASÁŽE

  • uvolňuje svalové napětí a zmírňuje bolesti
  • minimalizuje únavu, podrážděnost a stres; posiluje imunitu
  • napomáhá  celkovému zklidnění a uvolnění; podporuje duševní očistu
  • stimuluje krevní a mízní oběh, trávení i tělesné funkce; odvádí odpadní látky
  • ovlivňuje kvalitu pokožky a zpomaluje proces stárnutí
  • přírodní oleje vstřebávané pokožkou ovlivňují náš organismus několik dnů až týdnů.